Results: Golliher Arena barrel racing
Contestant # Name Horse Youth Time Time Total Time
1D
106 Cassidy Mutchler Yogi 14.018 14.254 28.272 1D-1
1 Melissa Bachand Perks Pistol Pete 14.285 14.218 28.503 1D-2
55 Melissa Brandt Guys Voo Doo Rocket 14.314 14.497 28.811 1D-3
75 Mary Mitzel Scratchy 14.348 14.466 28.814 1D-4
27 Whitney Sprunk Tuckers Blue Dancer 14.496 14.391 28.887 1D-5
2D
29 Tina Graham TRM Frenchmans Moon Deck 14.747 14.542 29.289 2D-1
5 Kelly Anders Hazel 14.924 14.595 29.519 2D-2
14 Cami Bauer Diamonds Moon Flicka 14.769 14.756 29.525 2D-3
9 Melissa Brandt French Kissed 14.778 14.771 29.549 2D-4
67 Shelly Christensen Peaches 14.744 14.851 29.595 2D-5
3D
73 Megan Steiger YO Good Friday 15.294 14.979 30.273 3D-1
40 Kelly Anders Gussy 15.077 15.256 30.333 3D-2
100 Mary Crago Ima Nonstop Dully 15.326 15.024 30.350 3D-3
86 Robyn Miller Rooster 15.283 15.103 30.386 3D-4
69 Lorie Johnston Hawk 15.161 15.254 30.415 3D-5
4D
51 Kellsie Collins Twister 15.792 15.689 31.481 4D-1
102 Cheryl Westland Carlos 16.254 15.628 31.882 4D-2
78 Mazee Pauley Della 15.961 16.173 32.134 4D-3
92 Melanie Acosta Chili 16.023 16.153 32.176 4D-4
5D
79 Kachena Lesmeister Iago 15.667 16.674 32.341 5D-1
53 Billi Bacon Digger 16.186 16.232 32.418 5D-2
36 Maggi Ayer Crown & Coke 16.257 16.194 32.451 5D-3
35 Whitney Knippling Cali 16.001 16.477 32.478 5D-4
54 KC Hoyt Hoyts Diesel 16.588 16.123 32.711 5D-5
Youth
1D
39 Kylee Crago Sully Y 14.801 15.076 29.877 Y1D-1
22 Lenae Haines Arby YO 15.370 14.962 30.332 Y1D-2
43 Dillion Haugen Orpahn Dun Bear YO 15.267 15.499 30.766 Y1D-3
97 Ali Whitman Herby YO 15.712 15.504 31.216 Y1D-4
32 Shelby Derner Paycheck Y 15.729 15.497 31.226 Y1D-5
57 Norma Jo Wood Romeo YO 15.836 15.601 31.437 Y1D-6
50 Annika Haugen Bugs YO 15.534 15.981 31.515 Y1D-7
2D
19 Kasey Savoy Joe Y 17.312 17.023 34.335 Y3D-1
95 Shada Lesmeister Rocket YO 20.228 18.260 38.488 Y3D-2
41 Kylie Stalder BB Y 22.444 17.095 39.539 Y3D-3
99 Maddie Barden Moon YO 21.722 20.886 42.608 Y3D-4
91 Rylee Crane General YO 27.062 27.685 54.747 Y3D-5
Sidepot Season Winners
Senior:
1. Mary Mitzel on Scratchy
2. Mary Crago on CM Sugar Bar Bubba
3. Deb Thompson on Lemonade
4. Kathleen Carlson on Salty Dog
Futurity:
1. Janessa Lange on Rock n Strechn Rebal
2. Tina Graham on Mark Me Firey Macho
3. Rachel Bothwell on Easy Flicka 0010
4. Jessica Holmes on Hoot Owley
$100 Novice
1. Kachena Lesmeister on Iago
2/3/4. Mazee Pauley on Cigar
2/3/4 Mazee Pauley on CoCo
2/3/4 Lisa Beverage on Easy
$500 Novice
1. Linda Hunter on So Never French
2. Becky Barry on Sugar
3. Monet Drolc on Raging Fury
–Golliher Arena