Fort Pierre Regional Rodeo | TSLN.com

Fort Pierre Regional Rodeo

Barebacks

1. Riggins, Dylan, Kadoka

Barrels

1. Rau, Madison, Mobridge

2. Tibbs, Bailey, Ft. Pierre

3. O'leary, Laura, Timber Lake

Recommended Stories For You

4. Kroeplin, Makayla, Highmore

5. Webb, Kailee, Isabel

6. Jandreau, Cedar, Kennebec

7. Bothwell, Taylor, Pierre

8. Wells, Mykala R., Burke

9. Anderson, Sloan, White Horse

10. Aasby, Josey, Highmore

Breakaway Roping

1. Jandreau, Cedar, Kennebec

2. Anderson, Sloan, White Horse

3. Rutten, Rylee Jo, Colome, Sd

4. Cowan, Sydney, Harrold

5. Wientjes, Remi, Onida

6. Tibbs, Bailey, Ft. Pierre

7. Dahlgren, Courtney, Timber Lake

8. Bothwell, Taylor, Pierre

9. Odenbach, Karissa, Hamill

10. Eagle, Payton, Winner

Bull Riding

1. Riggins, Dylan, Kadoka

2. Heninger, Casey, Ft. Pierre

3. Hall, Nolan, Timber Lake

4. Schmidt, Olathe, White River

Boys' Cutting

1. Kenzy, Myles, Iona

2. Whitney, Zane, Iona

3. Christensen, Logan, Kadoka

4. Zilverberg, Zane, Holabird

5. Buchholz, True, Kadoka

6. Schmidt, Olathe, White River

7. Dejong, Dillon, Kennebec

Goat Tying

1. Wientjes, Remi, Onida

2. Bothwell, Taylor, Pierre

3. Tibbs, Bailey, Ft. Pierre

4. Rutten, Rylee Jo, Colome

5. Zilverberg, Tanegai, Holabird

6. Dahlgren, Courtney, Timber Lake

7. Fulton, Annie, Miller

8. Wientjes, Racquel, Onida

9. White, Jessi, Timber Lake

10. Hamlin, Tierny, Highmore

Girls' Cutting

1. Bothwell, Taylor, Pierre

2. Kenzy, Erin, Iona

3. Zilverberg, Tanegai, Holabird

4. Odenbach, Karissa, Hamill

5. Fulton, Annie, Miller

6. Webb, Kailee, Isabel

7. Poindexter, Mckayla, Pierre

Pole Bending

1. Bickel, Jordan, Trail City

2. Bothwell, Taylor, Pierre

3. Rau, Madison, Mobridge

4. Lensegrav, Kelsey, Interior

5. Wells, Mykala R., Burke

6. Theobald, Ashley, Ft. Pierre

7. Young, Sierra, Onida

8. Kroeplin, Makayla, Highmore

9. Tibbs, Bailey, Ft. Pierre

10. Garber, Kelsey, Pierre

Saddle Broncs

1. Moody, Brandon, Winner

2. Frazier, Jake, White Horse

3. Kammerer, Jacob, Philip

4. Chauncey, Bill, Mission

Steer Wrestling

1. Fulton, Jake, Valentine

2. Richie, Nolan, Bristol

3. Schaack, Wyatt, Wall

4. Kammerer, Jacob, Philip

5. Etzkorn, Dan, Pierre

6. Christensen, Logan, Kadoka

7. Rutten, Reid, Colome

8. Good, Carson, Long Valley

9. Ceplecha, Aage, Wanblee

10. Marone, Rich, Chamberlain

Team Roping

1. Richie, Nolan/ Wientjes, Reece, Bristol/ Mound City

2. Bickel, Jordan/ Tolton, Robert, Trail City/ Ft. Pierre

3. Kammerer, Jacob/ Schaack, Wyatt, Philip/ Wall

4. Braun, Kurt/ Schonebaum, Levi, Gregory/ Herrick

5. Dahlgren, Courtney/ Tibbs, Bailey Timber Lake/ Ft. Pierre

6. Fernau, Ethan/ Young, Sierra, Fairfax/ Onida

7. Heninger, Casey/ Kessler, Lucas, Ft. Pierre/ Pierre

8. Christensen, Logan/ Porch, Brendon, Kadoka/ Kadoka

9. Fulton, Annie/ Fulton, Jared, Miller/ Valentine, Neb.

10. Zilverberg, Zane/ Zilverberg, Tanegai, Holabird/ Holabird

Tie-Down Roping

1. Kammerer, Jacob, Philip

2. Fulton, Jake, Valentine, Neb.

3. Richie, Nolan, Bristol

4. Wientjes, Reece, Mound City

5. Marone, Rich, Chamberlain

6. Schaack, Wyatt, Wall

7. Rutten, Reid, Colome

8. Good, Carson, Long Valley

9. Fernau, Ethan, Fairfax

10. Dirk, Payson, Highmore