Huron Regional Rodeo results | TSLN.com

Huron Regional Rodeo results

Bareback Riding

No qualified rides

Barrels

1. Wolles, Brandi, Dell Rapids

2. Tessier, Morgan, Yankton

3. Johnson, Siarra, Castlewood

Recommended Stories For You

4. Vinson, Shelby, Worthing

5. Nagel, Chesney, Springfield

6. Munger, Dawson, Pukwana

7. Bialas, Keelan, Parkston

8. Leonhardt, Tyra, Groton

9. Blaha, Rachel, Avon

10. Robbins, Kara, Aurora

Breakaway Roping

1. Hemmingson, Kayla, Bradley

2. Donnelly, Payton, Elk Point

3. Brodkorb, Sheyanne, Virgil

4. Niemann, Karly, Baltic

5. Mckenney, Harlee Jo, Parker

6. Monnens, Kaycee, Belle Fourche

7. Hupp, Jacey, Huron

8. Nagel, Chesney, Springfield

9. Swanson, Shanna, Waubay

10. Lythgoe, Becca, Colton

Bull Riding

1. Johnson, Rance, Philip

2. Schultz, Gavin, Tulare

Boys' Cutting

1. Strand, Sawyer, Harrisburg

2. Bruley, Reis, Willow Lake

Goat Tying

1. MONNENS, KAYCEE, BELLE FOURCHE

2. MICHELS, TORRIE, MITCHELL

3. HEIBERGER, MAGGIE, HARTFORD

4. CAREY, SIDNEY, HURON

5. LYTHGOE, BECCA, COLTON

6. FARR, AMANDA, HARTFORD

7. BIALAS, KEELAN, PARKSTON

8. NAGEL, CHESNEY, SPRINGFIELD

9. HUPP, JACEY, HURON

10. MOODY, BAILEY, LETCHER

Girls' Cutting

1. Lutter, Emma, Zell

2. Strand, Shelby, Harrisburg

3. Lutter, Skyler, Zell

4. Davidson, Sydney, Parkston

5. Monnens, Kaycee, Belle Fourche

Pole Bending

1. Vinson, Shelby, Worthing

2. Donnelly, Payton, Elk Point

3. Boyd, Kassidy, Sioux Falls

4. Moody, Bailey, Letcher

5. Robbins, Kara, Aurora

6. Leonhardt, Tyra, Groton

7. Lythgoe, Becca, Colton

8. Selleck, Olivia, White

9. Janisch, Morgan, Lake City

10. Mendel, Emilee, Baltic

Saddle Broncs

1. Gates, Trey, Miller

2. Thelen, John, Sioux Falls

Steer Wrestling

1. Johnson, Rance, Philip

2. Fanning, Cameron, Olivet

3. Johnson, Reed, Philip

4. Boll, Justin, Hartford

5. Christiansen, Jace, Flandreau

6. Belkham, Brock, Flandreau

7. Fulton, Wyatt, St. Lawrence

8. Johnson, Jeremiah, Huron

9. Strand, Sawyer, Harrisburg

10. Boysen, Shane, Sioux Falls

Team Roping

1. Niemann, Karly/Adams, Sutton; Baltic/Dell Rapids

2. Donnelly, Payton/Knutson, Lance; Elk Point/Beresford

3. Pirrung, Braden/Thompson, Tate; Hartford/Ethan

4. Wangerin, Damon/Gehrke, Sterling; Mitchell/Castlewood

5. Parr, Ethan/Dees, Jr; Mitchell/Aurora

6. Boll, Justin/Boysen, Shane; Hartford/Sioux Falls

7. LaPlante, Kane/Schaack, Maddie; Clark/Clark

8. Christiansen, Jace/Hemmingson, Kayla; Flandreau/Bradley

9. Carlson, Cole/Johnson, Jeremiah; Aberdeen/Huron

10. Halverson, Scott/Andersen, Wyatte; Fairview/Hurley

Tie-Down Roping

1. Belkham, Brock, Flandreau

2. Halverson, Scott, Fairview

3. Fulton, Wyatt, St. Lawrence

4. Christiansen, Jace, Flandreau

5. Ellsworth, James, Ft. Thompson

6. Johnson, Rance, Philip

7. Adams, Sutton, Dell Rapids

8. Boll, Justin, Hartford

9. Latham, Kole, Flandreau

10. Schneider, Cole, Brookings