Sturgis Regional Rodeo results | TSLN.com

Sturgis Regional Rodeo results

Barebacks

1. O'connell, Shane, Rapid City

2. Anderson, Jd, Hill City, Sd

Barrels

1. Peterson, Ashley, Rapid City

2. Christensen, Tianna, Kyle

Recommended Stories For You

3. Lockhart, Alyssa, Oelrichs

4. Johnson, Kendra, Hermosa

5. Pauley, Mattee, Wall

6. Blasius, Josie, Wall

7. Scherer, Kimberlee, Martin

8. Johnston, Carlee, Elm Springs

9. Rayhill, Karissa, Martin

10. Bradeen, Kelse, Rapid City

Breakaway Roping

1. March, Brandy, Hot Springs

2. Fanning, Sabrina, Martin

3. Correll, Sierra, Edgemont

4. Peterson, Karlee, Sturgis

5. Johnston, Savana, Elm Springs

6. Stoddard, Ciara, Norris

7. Osmotherly, Zoey, Oelrichs

8. Johnston, Carlee, Elm Springs

9. Lockhart, Alyssa, Oelrichs

10. Schnose, Mykelsi, Oelrichs

Bull Riding

1. O'connell, Shane, Rapid City

2. Phelps, Jd, Porcupine

3. Madsen, Tristan, Hot Springs

4. Hunt, Collin, Interior

5. Hunt, Jordan, Faith

6. Cole, Chasen, Hermosa

Boys' Cutting

1. Baker, Cort, Hermosa

2. Stangle, Clint, Caputa

3. Johnston, Carson, Elm Springs

4. Hunt, Jeb, Faith

5. Kirwan, James, Bonesteel

6. Hunt, Jordan, Faith

7. Maciejewski, Wyatt, Rapid City

8. O'daniel, Herbie, Kadoka

Goat Tying

1. Clark, Kaylee, Box Elder

2. Rayhill, Karissa, Martin

3. Smith, Riley Ann, Rapid City

4. Johnston, Carlee, Elm Springs

5. Mcpherson, Kassi, Rapid City

6. Lockhart, Alyssa, Oelrichs

7. Peterson, Karlee, Sturgis

8. Stoddard, Ciara, Norris

9. Mutchler, Baillie, Whitewood

10. Kritenbrink, Ashlee, Buffalo Gap

Girls' Cutting

1. Johnston, Carlee, Elm Springs

2. Peterson, Karlee, Sturgis

3. Smith, Riley Ann, Rapid City0

4. Edoff, Georgia, Hermosa

5. Stoddard, Ciara, Norris

6. March, Brandy, Hot Springs

7. Clemetson, Brianna, Keystone0

8. Fortune, Ta' Te, Milesville

9. Robertson, Karlie, Caputa

10. Goetz, Cassity, New Underwood

Pole Bending

1. Mccoy, Rachael, Hermosa

2. Hostutler, Hanna, Midland

3. Lockhart, Alyssa, Oelrichs

4. Johnston, Savana, Elm Springs

5. Clifford, Arielle, Porcupine

6. Smith, Riley Ann, Rapid City

7. Johnson, Kendra, Hermosa

8. Wolf, Katlynn, Piedmont

9. Heitsch, Shaelynne, Hermosa

10. Rayhill, Karissa, Martin

Saddle Broncs

1. Simons, Tanner, Sturgis

2. Hunt, Jordan, Faith

3. Smith, Cody, Fairburn

4. Stevens, Lathen, Edgemont

5. Anderson, Jd, Hill City

6. Fanning, Rhett, Martin

Steer Wrestling

1. O'daniel, Herbie, Kadoka

2. Egly, Grady, Oelrichs

3. Lauing, Lathan, Oral

4. Johnston, Carson, Elm Springs

5. Stangle, Clint, Caputa

Team Roping

1. Baker, Cort/ Schmidt, Teal, Hermosa/ Sturgis

2. Egly, Grady/ Kirwan, James, Oelrichs/ Bonesteel

3. Fortune, Ta' Te/ Robertson, Karlie, Milesville/ Caputa

4. Lytle, Cass/ Schreiber, Rylee, Quinn/ Wall

5. Philipsen, Jace/ Stangle, Clint, New Underwood/ Caputa

6. Osmotherly, Zoey/ Peters, Courtney, Oelrichs/ Hot Springs

7. Fanning, Rhett/ Hodson, Keith, Martin/ Martin

8. Lauing, Lathan/ Brown, Winston, Oral/ Piedmont

9. O'daniel, Herbie/ Pauley, Mattee, Kadoka/ Wall

10. Elshere, Carter/ Johnston, Savana, Elm Springs/ Elm Springs

Tie-Down Roping

1. Blasius, Lane, Wall

2. Risse, Charles, Interior

3. Lauing, Lathan, Oral

4. Johnston, Carson, Elm Spring

5. Egly, Grady, Oelrichs

6. Philipsen, Jace, New Underwood

7. Hodson, Keith, Martin

8. Fortune, Riley, Quinn

9. Knodel, Derek, Box Elder

10. Stevens, Lathen, Edgemont