Winner Regional Rodeo results | TSLN.com

Winner Regional Rodeo results

Barebacks

1. Riggins, Dylan, Kadoka

Barrels

1. Kroeplin, Makayla, Highmore; 2. Webb, Kailee, Isabel; 3. Bothwell, Taylor, Pierre; 4. Rau, Madison, Mobridge; 5. Wells, Mykala R., Burke; 6. Hamlin, Tierny, Highmore; 7. Addison, Jami, Murdo; 8. Tibbs, Bailey, Ft. Pierre; 9. Lessert, Taryn, Martin

Breakaway Roping

1. Jandreau, Cedar, Kennebec, 2. Cowan, Sydney, Harrold; 3. Rutten, Rylee Jo, Colome; 4. Bickel, Jordan, Trail City; 5. Webb, Kailee, Isabel; 6. Anderson, Sloan, White Horse; 7. Bothwell, Taylor, Pierre; 8. Lensegrav, Kelsey, Interior; 9. Kenzy, Erin, Iona; 10. Lessert, Taryn, Martin

Recommended Stories For You

Bull Riding

1. Hall, Nolan, Timber Lake; 2. Frazier, Jake, White Horse; 3. Whitney, Zane, Iona; 4. Heninger, Casey, Ft. Pierre; 5. Maher, Shaun, Timber Lake; 6. Riggins, Dylan, Kadoka; 7. Schmidt, Olathe, White River; 8. Shoemaker, Scott, Gregory

Boys' Cutting

1. Dejong, Dillon, Kennebec; 2. Kenzy, Myles, Iona; 3. Buchholz, True, Kadoka; 4. Schmidt, Olathe, White River; 5. Whitney, Zane, Iona; 6. Zilverberg, Zane, Holabird

Goat Tying

1. Jandreau, Cedar, Kennebec; 2. Fulton, Annie, Miller; 3. Zilverberg, Tanegai, Holabird; 4. Tibbs, Bailey, Ft. Pierre; 5. Garber, Kelsey, Pierre; 6. Wientjes, Remi, Onida; 7. Bothwell, Taylor, Pierre; 8. Dahlgren, Courtney, Timber Lake; 9. Aasby, Josey, Highmore; 10. Eagle, Payton, Winner

Girls' Cutting

1. Kenzy, Erin, Iona; 2. Bothwell, Taylor, Pierre; 3. Webb, Kailee, Isabel; 4. Zilverberg, Tanegai, Holabird; 5. Odenbach, Karissa, Hamill; 6. Fulton, Annie, Miller

Pole Bending

1. Kroeplin, Makayla, Highmore; 2. Bothwell, Taylor, Pierre; 3. Lensegrav, Kelsey, Interior; 4. Young, Sierra, Onida; 5. Cowan, Sydney, Harrold; 6. Webb, Kailee, Isabel; 7. Bickel, Jordan, Trail City; 8. Jandreau, Cedar, Kennebec; 9. Wells, Mykala R., Burke; 10. Fulton, Annie, Miller

Saddle Broncs

1. Kammerer, Jacob, Philip; 2. Chauncey, Bill, Mission; 3. Heninger, Casey, Ft. Pierre; 4. Moody, Brandon, Winner; 5. Frazier, Jake, White Horse;

Steer Wrestling

1. Fulton, Jake, Valentine, Neb.; 2. Good, Carson, Long Valley; 3. Schaack, Wyatt, Wall; 4. Kammerer, Jacob, Philip; 5. Porch, Brendon, Kadoka; 6. Heninger, Casey, Ft. Pierre; 7. Zilverberg, Zane, Holabird; 8. Ceplecha, Aage, Wanblee; 9. Christensen, Logan, Kadoka; 10. Marone, Rich, Chamberlain

Team Roping

1. Rutten, Reid/ Rutten, Rylee Jo, Colome/ Colome; 2. Kammerer, Jacob/ Schaack, Wyatt, Philip/ Wall; 3. Fulton, Jake/ Glaus, Moriah, Valentine/ Chamberlain; 4. Fernau, Ethan/ Young, Sierra, Fairfax/ Onida; 5. Richie, Nolan/ Wientjes, Reece, Bristol/ Mound City; 6. Dahlgren, Courtney/ Tibbs, Bailey, Timber Lake/ Ft. Pierre; 7. Braun, Kurt/ Schonebaum, Levi, Gregory/ Herrick; 8. Anderson, Sloan/ Hall, Nolan, White Horse/ Timber Lake; 9. Chauncey, Bill/ Fawcett, Lane, Mission/ Colome

Tie-Down Roping

1. Schaack, Wyatt, Wall; 2. Richie, Nolan, Bristol; 3. Christensen, Logan, Kadoka; 4. Fulton, Jared, Valentine, Neb.; 5. Wientjes, Reece, Mound City; 6. Fulton, Jake, Valentine, Neb.; 7. Kessler, Lucas, Pierre; 8. Moody, Brandon, Winner; 9. Fawcett, Lane, Colome; 10. Porch, Brendon, Kadoka F